English

logo

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

MÜSABAKA ANALİZ KURS YÖNERGESİ

Aşağıdaki linkte bulunan adım adım kurulum yönergesinden 1,2,3,4,5,6 ve 7. adımları uygulayın. Bunlar bilgisayarınızda her türlü videonun sorunsuz oynayabilmesi için gerekli kodeklerdir. Tavsiye niteliğindedir. Kuramadığınız adımı atlamanızda bir sakınca yoktur. Ancak kurmayı deneyin.

Adım Adım KURULUM

Yine aşağıdaki adım adım kurulum yönergesinden 9. adımdan branşınıza uygun olanı (futbol yada basketbol) indirip kurun. 9. adımdan indirdiğinize emin olun. (8. adım elinde usb kilit olan kullanıcılar içindir.)

Adım Adım KURULUM

2. Adımda kurduğunuz analiz yazılımını çalıştırın. Karşınıza kullanıcı adı ve parolası soran bir ekran çkacaktır. Hemen altındaki Yeni Üye Oluştur linki ile açılan formu doldurun. formda yazdığınız eposta adresine bir onay epostası gelecektir. E-postada bulunan linke tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getiriniz. Böylelikle 1 haftalık ücretsiz kullanım süreniz bağlayacaktır. Espor kursa katılanlar için bu süreyi ücretsiz olarak 1 aya çıkaracaktır.

Dikkak: Video için masaüstü yada başka alanları kullanmayın.

C:\ hard diskinizde "videolar" isimli bir klasör oluşturunuz. Branşınıza uygun olan videoyu aşağıdan seçerek bu klasör içerisine indiriniz.

Link üzerinde sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet ile kolayca kaydedin.

Örnek videoya ait müsabaka bilgileri ve oyuncu bilgilerini aşağıdaki linkten kaydedin. Özellikle oyuncu isimleri ve forma numaralarını kullanacağınız için bir çıktısını yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Kullanım kitapçığını 2 kez okumak çok faydalı olacaktır. Başta size anlamsızda gelse atlamadan 2 kez okumanız kursun sizin açınızdan çok verimli geçmesini sağlayacaktır. Aşağıdan branşınıza uygun olan kitapçığı indirebilirsiniz.

Yukarıdaki 4 adımı gerçekleştirdiyseniz artık uygulamalı analiz eğitimi için hazırsınız demektir.

ÖZET BİLGİ

  • Anadolu Üniversitesi Eylül-2018 Futbol ve Basketbol için Müsabaka Analiz Eğitimi düzenleyecektir.
  • Kursun daha verimli geçmesi için kursiyerlerin soldaki yönergeyi takip ederek gerekli programları ve videoları bilgisayarlarına indirmeleri ve kurmaları faydalı olacaktır.
  • Kurs uygulamalı olacağı için kurulum yaptığınız bilgisayarlarınız ile hazır bulunmanız sizin için daha verimli olacaktır.
  • Kursa gelirken bilgisayarınızın şarzının tam dolu olduğundan emin olun. Molalarda yine şarz için uygun fişler kullanılabilir.

süresİ

  • Kursun süresi 1 tam gündür.
  • İstekli kursiyerler ile kurs akşamı da ileri analiz teknikleri üzerine sohbet planıda yapılacaktır..